

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 24 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 24 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fuse |
| Current Rating | 10 A |
| Color | Green |
| Size | 0.126" L x 0.063" W x 0.022" H (3.20 mm x 1.60 mm x 0.55 mm) |
Stock: 1400
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07238
Ext.Price$0.07238
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07238 | $0.07238 |
| 10 | $0.06494 | $0.64940 |
| 50 | $0.05827 | $2.91350 |
| 100 | $0.05198 | $5.19800 |
| 500 | $0.04637 | $23.18500 |
| 1000 | $0.04188 | $41.88000 |
| 3000 | $0.03783 | $113.49000 |
| 5000 | $0.03557 | $177.85000 |
